Aktywuj lub odnów podpis elektroniczny

Aktywuj podpis elektroniczny

Jak aktywować NOWY
podpis elektroniczy Certum?

Aktywacja e-podpisu

Odnowienie podpisu elektronicznego

Aktywacja ODNOWIENIA
e-podpisu Certum krok po kroku

Odnowienie podpisu

Niewspierane wnioski certyfikacyjne

Certum będąc członkiem Certificate Authorities Browser Forum (CA/Browser Forum), nie kontynuuje praktyki certyfikowania nazw intranetowych oraz zastrzeżonych adresów IP. Zgodnie z decyzją CA/Browser Forum, Certum nie umieszcza tego typu nazw w polach Nazwa Powszechna oraz Alternatywna Nazwa Podmiotu w certyfikatach SSL.

Nazwa intranetowa jest to dowolna nazwa, której adres nie jest adresem rozpoznawalnym w publicznym systemie DNS (np. server.local “,”server2.group”, etc.). Zastrzeżony adres IP jest to dowolny adres zdefiniowany przez organizację Internet Assigned Numbers Authority (IANA) jako zastrzeżony.

Pracując nad zwiększeniem bezpieczeństwa w Internecie, członkowie CA/Browser Forum określili wytyczne regulujące sposób wydawania oraz implementacji certyfikatów SSL. W wyniku tego opracowania powstał dokument, który wśród wielu innych postanowień, nakazuje urzędom certyfikacji rezygnację z certyfikowania kluczy publicznych certyfikatów, które używają nazw intranetowych lub zarezerwowanych adresów IP.

W wyniku decyzji powziętej przez CA/Browser Forum informujemy, że od dnia 1 lipca 2012 roku, nie przyjmujemy wniosków certyfikacyjnych oraz wniosków o odnowienie certyfikatów, które zawierają nazwy intranetowe lub zastrzeżone adresy IP.

 • Aby przeczytać Regulamin Certificate Authorities Browser Forum, kliknij: sprawdź
 • Aby dowiedzieć się, które adresy IPv4 są zarezerwowane, kliknij: sprawdź

UWAGA

Certum nie sprzedaje swoich produktów i usług do następujących krajów: Syria, Korea Północna, Sudan, Kuba.

UWAGA:

Zgodnie z światowymi standardami Certum nie wydaje certyfikatów SSL dla domen umieszczonych na liście TLD (Top-Level Domain)
Listę TLD można sprawdzić pod linkiem sprawdź

UWAGA:

W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Certification Authority and Browser Forum od 1 sierpnia 2019 roku Certum nie będzie wydawać Certyfikatów SSL na adres IP, na podstawie zaświadczenia od dostawcy adresu IP potwierdzającego, że Subskrybent jest jego właścicielem i jedynym użytkownikiem.

  Czy ten artykuł był pomocny?

  Jak możemy go poprawić?

  Instrukcje nie doprowadziły mnie do rozwiązania problemuArtykuł jest napisany w trudnym dla mnie językuInne

  Prosimy o więcej informacji jak moglibyśmy udoskonalić ten artykuł.

  Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

  contact1

  Zapytaj naszego konsultanta

  Uzyskaj odpowiedź od naszych Konsultantów

  Skontakuj się z nami